اجاره کلایمر یا داربست

بطور کلی کلایمر جایگزین مناسب تر و بهتر داربست های فلزی است که برای کار در ارتفاع در پروژه های ساختمانی مرتفع است. از جمله مزیت های کلایمر میتوان به نصب و را ه اندازی سریع، امنیت بالا و هزینه کم نسبت به داربست اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم بین دو انتخاب کارفرمایان، اجاره کلایمر یا داربست، مقایسه انجام دهیم.

دریاره اجاره کلایمر از جهان کلایمر

هزینه کلایمر نسبت به داربست

خرید داربست از لحاظ اقتصادی برای کارفرما نمیتواند به صرفه داشته باشد. از طرفی دیگر نگهداری داربست پس از اتمام پروژه و انتقال آن به انبار سخت و در برخی موارد حتی غیرممکن نیز میشود. همه این عوامل باعث میشود که هزینه استفاده از داربست های فلزی به طرز چشمگیری زیاد باشد. از این رو اجاره کلایمر مزایای بسیاری نسبت به داربست دارد به طوری که خرید و نگهداری آن بسیار آسان میباشد. همچنین میتوان دستگاه کلایمر را برای مدت مشخصی برای پروژه ای اجاره کرد. همه این موارد میتوانند هزینه نهایی استفاده از کلایمر را به طرز چشمگیری کاهش دهند.

در کل استفاده از کلایمر چه خرید کلایمر و یا اجاره کلایمر نسبت به استفاده از داربست بسیار مقرون به صرفه است و در نهایت هزینه قابل توجهی را در پروژه کاهش میدهد.

امنیت

با توجه به خطرات بی شماری که در استفاده از داربست رخ میدهد. و هر ساله شاهد هستیم که حادثه هایی برای کارکنان از بابت استفاده از داربست رخ میدهد. برای افرادی که با داربست سر و کار دارند کار کردن سخت و همواره با استرس میباشد. از این رو مهندسین با طراحی و تولید بالابر ساختمانی یا همان کلایمر این مشکل را برطرف کردند. ایمنی در استفاده از کلایمر بسیار بالا بوده و تقریبا تا به حال حادثه جانی ناشی از استفاده کلایمر گزارش نشده است.

با توجه به قرارگیری فرد در داخل محفظه مخصوص کلایمر افتادن به پایین غیر ممکن است. همچنین برای ایمنی بیشتر ترمز اضطراری و سیم بکسل دوم به محفظه کلایمر متصل میباشد. در مواقعی که سیم بکسل اول به درستی عمل نکند و یا پاره شود، سیم بکسل دوم مانع افتادن محفظه کلایمر شود. نکته ایمنی که در استفاده از کلایمر وجود دارد که باید در خرید کلایمر و اجاره کلایمر را از شرکت معتبر انجام دهید. بدین صورت بازرسی و کنترل دقیق بر روی نصب و راه اندازی کلایمر مد نظر انجام میشود.

امتیاز شما به این مقاله