استفاده از کلایمر

از زمانی که ساخت ساختمان ‌های مرتفع رایج شده، موضوع جابجایی مصالح، نظافت و تعمیرات نمای ساختمان همواره به ‌عنوان یک چالش مطرح بود. آنچه در بسیار از پروژه ‌ها مورداستفاده قرار میگیرد، استفاده از داربست های فلزی است. داربست در کنار مزایای تقریبا خوبی که به همراه دارد، خطراتی را نیز به همراه دارد. همین موضوع منجر به این شد که کارشناسان به دنبال طراحی و تولید تجهیزات جایگزین داربست باشند. که این دستگاه ها هم ایمنی بالاتری داشته باشند و هم موجب سرعت بخشیدن به کار شود. دستگاهی که به این منظور تولید شد به نام کلایمر شناخته میشود. استفاده از کلایمر بجای داربست انتخابی هوشمندانه است که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

اجاره کلایمر کرج

کلایمر چیست؟

کلایمر به ‌نوعی بالابر گفته میشود که برای دسترسی به فضای محیطی بناها مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. فرقی ندارد که با یک ساختمان مرتفع مواجه هستید یا سد و پل، در همه این موارد استفاده از آن برای دسترسی به بخش‌ های مرتفع و جانبی سازه امکان‌ پذیر است. در بسیاری از صنایع مانند پتروشیمی، پالایشگاه ‌ها و نیروگاه‌ ها نیز اجاره کلایمر مرسوم است. اما آن چیزی که بیش از سایرین به‌عنوان کاربرد کلایمر مشاهده میشود، بیشتر مربوط به ساختمان ‌سازی است.

با ورود کلایمر به بازار استفاده از آن در مقایسه با داربست موجب سهولت بسیار بیشتر کارها شد و همچنین سرعت فعالیت‌ ها را افزایش داد.

کاربرد کلایمرها

1- انتقال و جابجایی مصالح در طبقات مختلف
2- جابجایی و نگهداری از اپراتور برای اجرای نمای بیرونی ساختمان
3- تعمیرات نمای بیرونی سازه‌ها
4- نظافت نمای بیرونی ساختمان‌ها

امتیاز شما به این مقاله