امنیت در اجاره کلایمر

انواع مختلف کلایمر را میتوان با توجه به ظرفیت، نوع کاربری و سایزهای مختلف آنها تقسیم بندی کرد. اما به طور کلی میتوان کلایمر ها را از لحاظ نوع کاربری به نفربر، حمل کننده مصالح و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت و ساز و سکویی برای ساخت بناها دسته بندی کرد. در ادامه به بررسی نکات و فاکتورهای امنیت در اجاره کلایمر می پردازیم.

هزینه خرید یا اجاره کلایمر
همه چیز درباره کلایمر

از کلایمر برای جابجایی انسان ها، مصالح ساختمانی و تجهیزات مختلف به بالای ساختمان استفاده میشود. از آنجایی که کاربرانی که قصد استفاده از این دستگاه برای مقاصد مختلف مانند ساخت نما، نماشویی و یا بازسازی و مرمت نمای ساختمان را دارد، در ارتفاع بالا و روی سبد این دستگاه و بدون هیچ محافظ دیگری کار میکنند، بسیار مهم است که دستگاه از استانداردهای ایمنی پیروی کند تا جان افرادی که قصد استفاده از آن را دارند به خطر نیاندازد.

به همین دلیل در ساخت آسان بالابر یا همان دستگاه کلایمر از سیستم های امنیتی متفاوتی استفاده شده است، در صورتی که یکی از آنها دچار مشکل شود و از کار بیافتند، سیستم دیگری جایگزین آن خواهد شد و از سقوط کلایمر جلوگیری خوهد کرد.

فاکتورهای امنیتی کلایمر

این سیستم از ترمزهای مجزایی تشکیل شده است، ترمز پاراشوت، ترمز لنتی و ترمز کمانی مهمترین بخش های ایمنی بالابرنما هستند.

علاوه بر ترمزهای به کار رفته در طراحی آسان بالابر از کابل بکسل ایمنی مجزایی هم استفاده شده است. که در صورتی که کاربران روی این دستگاه مشغول کار بودند، به دلایل متعددی سیم بکسل اصلی پاره شد و یا عملکرد درستی نداشت، وارد عمل میشود و با قفل کردن کلایمر در مکانی ثابت از سقوط حتمی دستگاه جلوگیری میکند.

البته سیستم ایمنی یاد شده بیشتر مربوط به کلایمر های برقی یا مکانیکی است، زیرا استفاده از سیستم های امنیتی مختلف در دستگاه وزن آن را افزایش خواهد داد و زمانی که کاربران قصد داشته باشند دستگاه را به شکل دستی جابه جا کنند قادر به این کار نخواهند بود.

حمل نقل آسان بالابر جهت اجاره کلایمر و یا خرید آن به دلیل پرتابل بودن دستگاه بسیار ساده است، به این معنی که در صورتی که قصد اجاره این دستگاه را داشته باشید میتوانید به سادگی بخش های متفاوت آن را که از طریق پیچ و مهره به هم متصل شده اند را از هم جدا کنید و داخل ماشین قرار داده و به محل اجرای پروژه خود انتقال دهید و سپس با مونتاژ کردن دستگاه از آن استفاده نمایید.

امتیاز شما به این مقاله