انواع کلایمر

کلایمر دستگاه بالابری موقت است که توسط کارکنان در حین کار ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. از کلایمر برای بالا بردن مصالح ساختمانی و جابجایی کارگران در هنگام ساخت، نظافت، نگهداری و تعمیر ساختمان ها و سایر سازه ها استفاده میشود.

اجاره کلایمر در تهران جهان کلایمر

دسته بندی کلایمر

بطور کلی سه دسته بندی اساسی برای انواع کلایمر وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام میپردازیم.

کلایمر پشتیبانی شده

کلایمر های پشتیبانی شده رایج ترین نوع کلایمر هستند. این دسته برای پروژه های ساختمانی که برای تکمیل کار در ارتفاع زیاد، استفاده میشود. این کلایمرها اغلب از پایه به سمت بالا ساخته میشوند.

این نوع کلایمر رایج ترین است زیرا مقرون به صرفه ترین، ساده ترین کاربرد و ایمن ترین زمانیکه کلایمر در فضای بیرونی ساختمان ها و سازه ها قرار دارد، است.

کلایمر معلق

کلایمر های معلق کلایمری است که توسط طناب ها از طریق یک ساختار پشتیبانی میشود. این نوع کلایمر در پروژه های با مقیاس بزرگتر ساختمانی متداول تر است که کلایمر پشتیبانی شده ممکن است مقرون به صرفه یا مناسب نباشند. همچنین در صورت نیازهای دسترسی پیچیده تر نیز استفاده میشوند.

نمونه ای از کلایمر های معلق، زمان تمیز کردن پنجره ها در ساختمان های اداری بزرگ است. این دستگاه اجازه میدهد تا کاربر بدون استفاده از کلایمرهای پشتیبانی شده در اطراف ساختمان، سکو به ارتفاعات مختلف کار منتقل شود.

کلایمر نورد

کلایمر نورد در پروژه هایی استفاده میشود که کلایمر نیاز به جابجایی های متعدد داشته باشد. کلایمرهای غلتکی و متحرک میتوانند برای پروژه های داخلی و خارجی از قبیل کارهای تعمیر، نقاشی و تزئینات و نصب روشنایی مورد استفاده قرار گیرد.

البته برای انواع کلایمر تقسیم بندهای دیگری نیز ارائه می شود که شامل کلایمر دستی و برقی و انواع کلایمر پرتابل و مونوریل و سایر انواع آن می باشد.

امتیاز شما به این مقاله