جلوگیری از سقوط با اجاره کلایمر

کلایمر یا همان بالابر ساختمانی بعنوان ابزاری مناسب و بهتر بجای داربست های فلزی است. از کلایمر در ساختمان سازی، شستشو نما، تعمیر و نگهداری نما ساختمان استفاده میکنند. استفاده از کلایمر به دو شکل است، اجاره کلایمر یا خرید کلایمر. در هر یک از روش ها شما بایستی به نکاتی توجه کافی داشته باشید. برای جلوگیری از سقوط با اجاره کلایمر باید اصول و شرایطی را در استفاده از کلایمر رعایت کرد که در این مطلب بیان میکنیم.

اجاره کلایمر در کرمانشاه جهان کلایمر

موارد ایمنی کلایمر

اولین قدم برای دستیابی به یک بستر ایمن برپا کردن داربست به بدنه یک ساختمان ایمن است. باید اطمینان خاطر حاصل نمود که سازه قادر به تحمل وزن کلایمر و سرنشینان آن میباشد. برای این منظور از لنگر انداختن به دریچه‌ها، لوله‌های برق، لوله‌های ایستاده و یا سای سیستم‌های لوله‌کشی اجتناب شود. آنها باید عمود بر سطح سازه نصب شوند مگر اینکه از عقب گرد‌های مخالف استفاده شود. استفاده از تک باند نصب شده در یک زاویه ممنوع است.

دسترسی به داربست معلق

بهترین راه و مطمئن‌ترین راه دسترسی به داربست از طریق پشت بام یا زمین است. به طور خلاصه برای دسترسی به کلایمر ها از طریق نردبان و وسایلی از این قبیل جدا خودداری کنید.

محافظت در برابر سقوط

سقوط عمدتا به دلیل کمبود سیستم‌های ایمنی اتفاق می‌افتد. این سانحه به عنوان خطر شماره یک تمامی انواع داربست‌ ها به شمار می‌آید. داربست‌ هایی که در ارتفاع بیش از 3 متر کار میکنند باید مجهز به سیستم‌های دستگیری خرابی شخصی و یا سیستم محافظ شخصی باشند. 

محافظت در برابر خطرات الکتریکی

ساختمان‌ها دارای خطوط برق الکتریکی که در اطراف سازه جریان دارند میباشند. به دلیل اینکه جنس اکثر قسمت‌ های مختلف داربست از فلز ساخته میشود باعث افزایش خطر برق گرفتگی میشود. خطرات برق گرفتگی داربست یک چالش بسیار برگ است پس نیاز است از خطوط برق سرباز و یا سایر مواد رسانا دور باشند.

همانطور که رعایت نکات و روش های ایمنی بسیار مهم است، به همان اندازه آموزش کارمندان در رابطه با دوره‌ های ایمنی ساخت و ساز نیز حائز اهمیت میباشد.

امتیاز شما به این مقاله