مزایای خرید کلایمر

کلایمر نوعی بالابر برای ساختمان است که دارای یک محفظه مخصوص به طول متغیر است. خرید کلایمر در مواردی از جمله تمیزکاری و تعمیرات نمای ساختمان ها، بالابردن و جابجایی مصالح و تجهیزات ساختمان و … استفاده میشود. کلایمر در واقع جایگزین بسیار مناسبی برای داربست های فلزی میباشد که هم وقت و هم هزینه زیادی صرف آنها میشود و خطرات زیادی برای کارکنان دارد. بطور کلی مزایای خرید کلایمر در مقابل داربست های فلزی بسیار است.

کلایمر بوسیله موتورهای وینچی که با سیم بکسل محکم مخصوص به پایه های نگهدارنده آن وصل میشود، کار میکند. همچنین کلایمر ها دارای ترمز اضطراری در موارد ضروری نیز هستند. اما سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید که آیا واقعا از کلایمر میتوان به جای داربست استفاده کرد؟ آیا قیمت کلایمر با قیمت داربست یکی است؟

و بسیاری سوالات از این قبیل که در این مطلب سعی داریم به آنها پاسخ دهیم. 

راحتی در اجرا خرید کلایمر

از ویژگی های مهم کلایمر این است که پایه های نگهدارنده آن را میتوان حتی تا ارتفاع 6 متر افزایش داد تا محفظه را به بالای پشت بام انتقال دهد. در اینصورت میتوانید حتی در شرایطی که محیط ساختمان و یا اطراف آن برای راه اندازی مناسب نباشد، میتوانید از امکانات خوده کلایمر برای راه اندازی استفاده کنید. همچنین جمع آوری کلایمر پس از انجام پروژه نیاز به نیروی انسانی کمتر و وقت کمتر دارد.

انواع-کلایمر

راحتی در جابجایی خرید کلایمر

پایه های کلایمر به دلیل یکپارچه بودن و چرخدار بودن این امکان را به کارکنان میدهند تا هر لحظه بتوان آن را به وسیله نیروی انسانی به راحتی جابجا کرد. این ویژگی باعث میشود در صورت نیاز پایه های نگهدارنده کلایمر را جابجا کرد تا به همه بخش های ساختمان دسترسی داشت.

امنیت کاربر

کلایمر ها از دو بخش اصلی ترمز (بلاک استاپ، Block Stop) و موتور وینچ تشکیل شده اند. بخش ترمز یا بلاک استاپ که برای جلوگیری از سقوط ناگهانی محفظه کاربر استفاده میشود. موتور وینچ کلایمر هم در اصل جهت هدایت محفظه کاربر در مسیر عمودی به کار میرود.

موتور وینچ به دو صورت برقی و دستی وجود دارد. عملکرد نمونه برقی آن توضیح داده شد. موتور وینچ دستی هم عملکردی مشابه دارد اما از آن معمولا برای ساختمان های با ارتفاع کم ( اغلب کمتر از 4 طبقه) استفاده میشود.

امتیاز شما به این مقاله