نکات ایمنی کلایمر

با گسترش ساختمان سازی و ساختمان های مرتفع، دغدغه نیاز به ابزار برای کار در ارتفاعات نیز بیشتر شده است. اولین ابزار که به ذهن خطور میکند، داربست های فلزی است. برای سالیان زیادی داربست تنها انتخاب برای دسترسی به ارتفاعات بود و به دلیل عدم وجود امنیت حوادث زیادی نیز رخ داده است، بنابراین جایگزین داربست رونق پیدا کرد. کلایمر بعنوان جایگزین داربست از امنیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن راحتتر میباشد. اما برای استفاده از کلایمر هم باید نکات ایمنی کلایمر را در نظر داشت و رعایت کرد.

اجاره کلایمر در تهران جهان کلایمر

داربست یک سطح بدون حفاظ است که در صورت بروز حادثه هیچ امنیتی ندارد و همینطور میتواند جان عابرین را نیز در معرض خطر قرار دهد. با اجاره کلایمر میتوانید بسیاری از خطرات احتمالی را کاهش دهید و از ایمنی کارگران و عابران اطمینان داشته باشید. ویژگی مهم دیگر اجاره کلایمر صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه است. نصب داربست ها فلزی زمان بسیار زیادی لازم دارند و برای پروژه های سبک و کوتاه مدت مانند شستشو و تعمیر نما به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیستند. اما با اجاره این دستگاه میتوانید در کوتاهترین زمان ممکن کار خود را انجام دهید.

نکات ایمنی مهم در اجاره کلایمر

امروزه بخاطر امنیت بالا و مزایای بسیار زیاد دیگر کلایمر اکثر کارفرمایان و صاحبان پروژه مایل به اجاره کلایمر هستند. اما لازم است در استفاده از این ابزار جایگزین داربست برخی نکات را رعایت کنید تا بعدها دچار خسارت یا ضرر نشوید:

  • هنگام سوار شدن در محفظه مخصوص کاربر به درب ورودی تکیه ندهید.
  • تعداد افراد و وزن تجهیزات و مصالح نباید بیش از حد مجاز دستگاه باشد.
  • در صورت بروز حادثه از محفظه مخصوص کلایمر خارج نشوید.
  • ترمز اضطراری محفظه مخصوص را در برابر سقوط نگه میدارد، بنابراین از دستکاری آن خودداری کنید.
  • پس از آرام شدن وضعیت حادثه، با استفاده از خلاص کن خود را به سطح زمین برسانید.

امتیاز شما به این مقاله