کلایمر برقی

در گذشته کار کردن بر روی نمای ساختمان و ساخت و ساز در ارتفاع بدون استفاده از داربست های فلزی کاری غیر ممکن به نظر می رسید. اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی دستگاه های جدیدی طراحی شدند که به عنوان جایگزین داربست مطرح شدند. امروز استفاده از سازه های نوین در ساختمان سازی اهمیت زیادی پیداکرده است، کلایمر برقی یکی از این سازه های نوین و جدید است. اما با وجود روی کار آمدن تکنولوژی های جدید باز هم بسیاری از سازندگان ترجیح میدهند که از داربست های قدیمی برای انجام پروژه های ساختمانی استفاده کنند. در همین راستا قصد داریم به شکل جامع مطالبی راجع به کلایمر برقی و داربست در اختیار شما قرار دهیم تا راحت تر بتوانید در استفاده از آن ها تصمیم بگیرید.

اجاره کلایمر در تهران جهان کلایمر

مزایای داربست

1- قابلیت ماندگاری بالا در پروژه های ساختمانی
2- قابلیت کار کردن همزمان روی بخش های مختلف پروژه ها
3- دوام بالا در صورت استفاده از سازه های با کیفیت

معایب داربست

1- مشکل نصب و راه اندازی
2- عدم وجود میله های حفاظ
3- امکان لغزش و سقوط از روی داربست
4- امکان اتصال میله های فلزی با سیم های برق و بروز برق گرفتگی

مزایای دستگاه کلایمر برقی

1- قابلیت نصب و راه اندازی ساده
2- ایمنی بالا
3- سرعت جابه جایی مناسب حدود 6 متر در دقیقه
4- توجیه اقتصادی مناسب در استفاده از آنها

معایب دستگاه کلایمر برقی

1- با استفاده از کلایمر تنها روی یک بخش میتوان کار کرد.
2- وجود دستگاه های غیر استاندارد در بازار
3- امکان سقوط از ارتفاع در صورت استفاده دستگاه های بی کیفیت

مطمئناً اگر شغل و پیشه شما در ارتباط با نمای ساختمان ، ساختمان سازی و بنا ، تمیزکاری نما و تعمیرات بنا باشد حتماً در مورد داربست اطلاعاتی دارید و یا از آن استفاده کرده اید ، و قطعاً از مشکلات برپایی و نصب داربست اطلاع دارید ، سقوط افراد از روی داربست ، افتادن اشیا از روی آن ، هزینه برپایی و مدت زمان مورد نیاز نصب آن ، استفاده از نیروی انسانی برای نصب داربست ، عدم مقاومت در برابر لرزش و یا وزش باد ناگهانی و طوفان همه و همه نمونه  هایی از این دست مشکلات هستند به خصوص مشکلاتی همچون پارچه کشی و برزنت کشی به منظور عدم پخش گرد و غبار که بعضی اوقات سبب سقوط و یا کشش کل داربست می شود را اضافه  کنید  ، معمولا در کشور های پیشرفته و یا در حال توسعه داربست جای خود را به وسیله ای آسانسور مانند ( بنام کلایمر یا مونوریل klaymer – climber  ) داده ، این وسیله همانند آسانسور عمل می کند با این تفاوت که بیرون از سازه متصل شده و افراد و وسایل را براحتی به بالا و پایین سازه و همچنین چپ و راست منتقل می کند .

خوب در نتیجه استفاده از مونوریل ها و یا کلایمر ها مزیت های بسیاری داره که در زیر اشاره کردیم :

مزایای نصب کلایمر یا مونوریل به منظور جایگزین داربست :

  • هزینه نصب پایین تر مونوریل یا کلایمر در صورت اجاره کلایمر
  • مدت زمان کوتاه تر نصب نسبت به داربست
  • کاهش خطرات ، عدم سقوط به آسانی اشخاص و وسایل ، مقاومت در برابر طوفان و زمین لرزه
  • کاهش بسیار چشمگیر هزینه ها به ازای طبقات بیشتر ساختمان و یا برج ها
  • سرعت بالاتر در جابجایی در بیرون سازه
  • در استفاده کلایمر مشکلاتی همچون بیمه کارگران روی داربست را نخواهید داشت
  • مشکلات ترابری کمتری خواهید داشت
  • امنیت بیشتری برای عابرین و یا خودرو ها کنار سازه تامین خواهد شد و دلیلش اینه که داربست و یا وسیله ای روی خودرو ها و یا اشخاص سقوط نمی کنه

در انتخاب دستگاه های کلایمر یا داربست نما توجه داشته باشید که در صورت استفاده از سازه های بی کیفیت و ارزان قیمت در پروژه میتواند باعث بروز مخاطرات فراوانی خواهد شد. برای انتخاب مناسب هر یک از موارد فوق و یا داشتن کلایمر برقی با کیفیت با کارشناسان ما در شرکت جهان کلایمر تماس بگیرید تا شما را در انتخاب مناسب همراهی کنند.

چرا باید کلایمر اجاره کرد و داربست رو کنار گذاشت ؟

خوب جواب این سوال ساده است ، فکر کنید یه ساختمان 2 طبقه دارید که برای ساخت نمای اون نیاز به وسیله ای برای جابجا شدن دارید ، اگر یه داربست برای این نما بر پاکنید هزینه حمل و نقل ، برپایی و کارگر چه برای حمل و نقل و چه برپایی دارید که معمولا با یکی دو کارگر شدنی نیست ، حالا به این فکر کنید بجای دو طبقه 10 طبقه ساختمان را باید داربست کنید یعنی 5 برابر میله بیشر ، 5 برابر خطر و ریسک بیشتر سوانح ، 5 برابر رقم بیشتر هزینه و کارگرهای اضافه بعلاوه مهمترین مشکل یعنی هدر رفت زمان تا حد بسیار بالا خیلی از مواقع بستن یک داربست نزدیک به دو هفته تا دو ماه به طول می انجامد ، اما کلایمر برقی یکبار و در فرآیندی دو الی سه ساعته نصب و آماده استفاده است چه سازه شما 2 طبقه باشد چه 100 طبقه ! یکبار و طی فرآیندی کوتاه مدت و ارزان نصب می کنید و بارها استفاده می کنید ، خطر سقوط و دیگر مشکلات داربست را نداشته و فرق اتصال آن در ارتفاع 10 الی 100 متر فقط هزینه کابل بیشتر است ، این یعنی صرفه جویی بسیار در مبلغ و زمان

امتیاز شما به این مقاله