کلایمر جایگزین داربست

دستگاه بالابر ساختمان که در ايران تحت نام كلايمر شناخته میشود در واقع نوعی از تجهيزات دسترسی به فضای محیطی ساختمان‌ های بلندمرتبه، سدها، پل ها، سيلوها، مخازن نفت و … است. در این قبیل سازه‌ ها و نیز سازه ‌هایی که در کل امكان دسترسی به نمای آنها دشوار است از خرید کلایمر جایگزین داربست بمنظور تعمير و نگهداری، نظافت، نقاشی، نصب كامپوزيت پنل و بطوركلی در ساختمان سازی، بازسازی و نماسازی استفاده میشود.

اجاره کلایمر در مازندران جهان کلایمر

انواع طراحی کلایمر

طراحی کلایمر عمدتاً با در نظر گرفتن نوع کاربری، ظرفیت کاری و ضریب امنیت در انواع و طرح های مختلف انجام میشود. از منظر طراحی کلایمر را میتوان به سه دسته کلی نفربر، حامل مصالح و تجهیزات و سکوی اجرای عملیات تقسیم بندی کرد.

کلایمر اغلب دارای سبدی مخصوص به طول متغیر است که حجم و گنجایش سبد از دیگر پارامترهای طراحی است.

در طراحی کلایمر از انواع مختلف سیستم امنیتی مانند ترمز پاراشوت- ترمز کمانی- ترمز لنتی استفاده می‌شود که در مواقع اضطراری از سقوط دستگاه جلوگیری می‌نمایند.

امنیت

علاوه بر سیستم های مختلف امنیتی که بر روی عملکرد کابل اصلی دستگاه تاثیر می گذارند، کابل امنیتی مستقل دیگری نیز در دستگاه استفاده شده است. که توسط یک سیستم ترمز موازی در مواقع اضطراری که سیستم های امنیتی موجود عمل ننمایند وارد عمل شده و کل مجموعه را قفل می‌کند. عملکرد دیگر سیستم توقف امنیتی کلایمر متناسب با افزایش وزن سازه و ملحقات آن افزایش می یابد و با فشردگی سیم بکسل باعث افزایش ضریب ایمنی دستگاه میشود. معمولا کلایمرها به صورت مدولار طراحی و ساخته میشوند و نتیجتاً، اغلب قسمت های دستگاه توسط پیچ و مهره بهم متصل میشوند. سهولت نصب و راه اندازی، حمل و نقل سریع، قابلیت مونتاژ و دمونتاژ راحت عمده ترین مزیت کلایمر نسبت به دیگر سیستم های دسترسی، از قبیل داربست است.